Muzeum Spisovatelé Knihy Fotogalerie Akce Kontakt

Přednáška Brazílie-Argentina

Podíváme se nejprve do oblasti trojmezí Brazílie, Argentiny a Paraguaye, zejména na vodopády Iguaçu, které jsou největším systémem vodopádů světa. Nahlédneme přímo do Ďáblova chřtánu a posuneme se na řeku Paraná, kde stojí druhá největší vodní elektrárna světa Itaipú. Nebude chybět ani São Paulo, největší město Brazílie, nejbohatší a největší město Latinské Ameriky a celé jižní polokoule. Nejvíce času strávíme v Rio de Janeiru, cidade maravilhosa!, jak ho nazývají místní. Kromě sochy Krista, Cukrové homole, největší favely Rocinha, pláží Copacabana a Ipanema se zavlníme v rytmu samby na nejslavnějším karnevalu světa přímo na tribunách Sambódromo. Uvidíte více než 6 škol samby a mezi nimi i průvod vítěze z konce února 2017.

STŘEDA 11.10 od 18:00

Přednáší: Marek Kovář (www.marekkovar.cz)

Vstupné: 50 Kč

Místa si rezervujte na tel. 733 614 347 nebo mailu info@muzeum-cestopisu.cz